Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

4. Geleneksel Rue Lavanta 2024 Yılı Lavanta Hasat Etkinliği

Temmuz 14 @ 10:00 am - 5:00 pm

TL2450

Lavanta büyüsünü yaklaşık 2 ay boyunca hep beraber yaşadık. 14 Temmuz’da kapanışımızı da 40 kişiyle beraber özel bir etkinlikte bu yıl 4. Sünü düzenleyeceğimiz geleneksel Rue Lavande lavanta hasat etkinliği mizi gerçekleştireceğiz.

Güne  Başlangıç :

Bu özel etkinlikte sabah 10 da kahvaltı ile programımıza başlıyoruz. ( Gözleme , Börek vb..) Bu noktada bahçede yer alan dekorlarla fotoğraflar çekiliyoruz. Bir yandan da kahvaltımızı ediyor ve yavaş yavaş bahçenin içinde huzur depoluyoruz..

Lavanta Hasat Etkinliği :

Bahçe sahiplerimiz Şebnem ve Ahmet Akçakaya çifti bize lavanta ile ilgili bilgiler paylaşacak ve küçük bir lavanta distilasyonu simülasyonu yapacaklar.  Hep beraber bahçede bahçe makasları ile birlikte lavanta hasadı yapacağız ve lavantaları toplayacağız. Lavantaları toplarken emekçi kadınlarda gerçek hasadı gerçekleştirmeye devam edecek ve bizlerde bahçe makasları ile  lavantalarımızı hasat edeceğiz. Bu aktivite sırasında hem Lavantaların güzel kokusunu içimize çekecek hem de hasat etme deneyimini yaşayacağız.

Bu topladığımız lavantalarla akabinde buketler yapacağız ve birer buketi evimize bugünün anısı olarak alacağız.

Öğle Yemeği

Klasik lavanta hasat etkinliği neden farklı olarak bahçemizin hasat etkinliği tüm gün süren bir etkinlik hasatın ardından , öğle yemeğine geçeceğiz ve öğle yemeğinde Tekirdağ’ın meşhur köftelerinden yiyeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından ise hep beraber seramik atölyemize başlıyoruz. Seramik atölyesinde çamurlara hayat verirken istediğimiz şekli ve deseni yapıyoruz. Özellikle herkesin kendine özgü yaptığı, birbirinden renkli sonuçların ortaya çıktığı bu workshop umuzda hayal gücünüzü bir ürüne dönüştürme ve yıl boyunca o ürünü yanınızda saklama, kullanma imkanını da elde ediyorsunuz.

Seramik Workshopu

       

Yine bu yapılan ürünler daha sonra fırınlanıyor ve her birimize ayrıca ilerleyen günlerde gönderiliyor ve bugünün birer güzel anısına dönüşüyor.

Müzik Dinletisi

Seramik Atölyemizde bittikten sonra hep beraber etkinlik alanımızda oturuyor lavantanın o mis gibi kokusunu içimize çekiyor ve yavaş yavaş güneşin batmasına yakın gitar ve keman eşliğinde bahçemizin bize özel ikramı peynir tabağımızı ve şarapımızı yudumlamaya başlıyoruz (isteğe bağlı olarak meyve suyu veya 2 kadeh şarap ikram edilecektir)

       
Böylece 2024 Lavanta Hasat etkinliği mizi birlikte kapatmış oluyoruz

Bilet ve Bilgi

Yer: Rue Lavande Lavanta Bahçesi. Tekirdağ/Süleymanpaşa etkinlik kapasitesi : 40 Kişi
Hasat etkinliği kişi başı 2.900 tl dir.  10 Temmuza kadar biletler indirimli fiyatı 2450 TL den satın alınabilmektedir.
Rezervasyon: 05358779199 no lu telefon ile iletişime geçebilirsiniz. Veya aşağıdaki linkten satın alımı gerçekleştirebilirsiniz :

https://www.shopier.com/ShowProductNew/products.php?id=27636175

 

Detaylar

Tarih:
Temmuz 14
Saat:
10:00 am - 5:00 pm
Ücret:
TL2450
Website:
https://www.shopier.com/ShowProductNew/products.php?id=27636175

Organizatör

Rue Lavande
Telefon:
0532 598 18 44
Organizatör Websitesi görüntüleyin.

Mekan

Rue Lavande Lavanta Bahçesi
40°55'39.9"N 27°25'26.9"E Yazır Köy Yolu Üzeri, 59100 Süleymanpaşa/Tekirdağ
Tekirdağ, 59100 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0532 598 18 44
Mekan Websitesi görüntüleyin.