Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Lavanta Hasat Etkinliği

Temmuz 22, 2023

1950TL

Lavanta büyüsünü yaklaşık 2 ay boyunca hep beraber yaşadık ve 22 Temmuz’da kapanışımızı da 70 kişiyle beraber özel bir etkinlikte gerçekleştireceğiz.

Bu özel etkinlikte sabah 10 da kahvaltı ile programımıza başlıyoruz ( Gözleme , Börek vb.. ) arkasından bahçe sahiplerimiz Şebnem ve Ahmet Akçakaya çifti bize lavanta ile ilgili bilgiler paylaşacak ve küçük bir lavanta distilasyonu simülasyonu yapacaklar. Arkasından hep beraber bahçede bahçe makasları ile birlikte lavanta hasadı yapacağız ve hep beraber lavantaları toplayacağız. Bu topladığımız lavantalarla akabinde buketler yapacağız ve birer buketi evimize bugünün anısı olarak alacağız. Öğle yemeğine geçeceğiz ve öğle yemeğinde Tekirdağ’ın meşhur köftelerinden ve piyazından yiyeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından ise hep beraber seramik atölyemize başlıyoruz. Seramik atölyesinde çamurlara hayat verirken istediğimiz şekli ve deseni yapıyoruz. Yine bu yapılan ürünler daha sonra fırınlanıyor ve her birimize ayrıca ilerleyen günlerde gönderiliyor ve bugünün birer güzel anısına dönüşüyor.

Seramik Atölyemizde bittikten sonra hep beraber etkinlik alanımızda oturuyor lavantanın o mis gibi kokusunu içimize çekiyor ve yavaş yavaş güneşin batmasına yakın bahçemizin bize özel ikramı peynir tabağımızı ve şarapımızı yudumlamaya başlıyoruz (isteğe bağlı olarak meyve suyu veya 2 kadeh şarap ikram edilecektir)

Böylece 2023 Lavanta Hasadımızı da birlikte kapatmış oluyoruz.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayın

ETKİNLİK KAPASİTESİ: 70 KİŞİ

Detaylar

Tarih:
Temmuz 22, 2023
Ücret:
1950TL
Website:
https://www.shopier.com/ShowProductNew/products.php?id=12654149

Mekan

Rue Lavande Lavanta Bahçesi
40°55'39.9"N 27°25'26.9"E Yazır Köy Yolu Üzeri, 59100 Süleymanpaşa/Tekirdağ
Tekirdağ, 59100 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0532 598 18 44
Mekan Websitesi görüntüleyin.