Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Günübirlik Tekirdağ Lavanta Bahçeleri Turu

Haziran 18, 2023

TUR HAKKINDA

Günübirlik düzenlediğimiz Tekirdağ Lavanta Bahçeleri Turu ile bölgeye ait hem doğal güzellikleri görecek hem de tarihi yapıları ziyaret edeceğiz. Bu muhteşem haftasonu etkinliğinde lavanta bahçesinde gezip lavantadan yapılan doğal ürünleri keşfedecek, çilek bahçesinde dalından çiçek toplayacak ve Tekirdağ’ın doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedip meşhur Tekirdağ Köftesi’ne doyacağız.

TUR PROGRAMI

Aracımız ile belirtilen buluşma yerlerinden sabah buluştuktan sonra lavanta turu için Tekirdağ’a doğru hareket ediyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Tekirdağ’a varıyoruz.

İlk durağımız olan çilek bahçesine varıyoruz. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan çilek bahçesini dolaşarak mis gibi çilek kokusunu içimize çekerek dalından taptaze çilekleri tadıp deyim yerindeyse çileğe doyuyoruz.

Ardından Rue Lavande Lavanta Bahçesi’ni ziyaret ediyoruz. Lavanta aşığı bir çiftin 2019 yılında oluşturduğu bu muhteşem lavanta bahçesinde birbirinden güzel fotoğraflar çekip birbirinden güzel şarapların yapıldığı bağ evine doğru yola çıkıyoruz.

Şarap evi gezisi ardından alışverişlerimizi yaptıktan sonra öğle yemeği olarak Tekirdağ Köftesi yemeye gidiyoruz. Yemekten sonra iskele üzerinde kurulu olan Süleymanpaşa Rumeli İskelesi’ne gidiyoruz. İskele eşsiz manzarasının yanı sıra üzerinde bulunan kafeler ile bölgenin sık ziyaret edilen noktalarından birisi olma özelliği taşımaktadır.

İskele gezisi ardından Tekirdağ merkezde bulunan Rákóczi Evi ( Rakoçi Evi ) olarak da bilinen Rákóczi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Tipik Osmanlı mimarisi tarzında, üç katta on odalı, 18. yüzyıldan kalma bir ahşap ev olan Rakoczi Müzesi adını Macar bir soylu olup sürgüne gönderilen ve 1720-1735 yılları arasında sürgündeki son yıllarında bu evde yaşayan Francis II Rákóczi’den almakta olup bölgedeki en değerli tarihi yapılardan biridir

Rakoczi Müzesi’nden ayrıldıktan sonra bölgedeki bir başka değerli yapıt olan Namık Kemal Evi’ne gidiyoruz. Hem ünlü şair Namık Kemal’in eserlerine hem de bu değerli Osmanlı mimarisi olan yapıtı inceledikten sonra bir başka turlarda tekrar görüşmek üzere dönüş yoluna geçiyoruz.

Detaylar

Tarih:
Haziran 18, 2023
Website:
https://duspatikasi.com/gunubirlik-tekirdag-lavanta-bahceleri-turu